Uus pruut ja mõned teised veel

Screen Shot 2014-01-16 at 18.27.15 Möku õllelist on niikuinii pidevas pöörlemises, aga mõnikord satub nii palju põnevat ühele päevale, et tasub lähemalt vaadata.

Täna on oodata alljärgnevat:

1. Axe Edge (Buxton Brewery). Axe Edge, nagu nimest aimata, on tugeva maitsega Briti IPA. IPA stiilist meil riiulitel puudust pole, aga me ei saanud sellest loobuda, kuna Buxtoni härrased on kasutanud Amarillo, Citra ja Nelson Sauvin humalaid, millest kaks viimast on meie absoluutsed lemmikud ja eriti tihti ühes pudelis kokku ei saa.

Kui hästi otsid, leiad maitsest pisut mandariini, ananassi ja igasugu troopikat 🙂

2. Red Rocker (Cromarty Brewing Co.). Šotlaste tehtud USA ja Uus-Meremaa humalatega rukki-ale. Põnev punane, ja maheda humalaga. Võime sellele võrdlemisi kerge südamega easy drinking sildi külge riputada. Hea balanss kõige vahel.

3. Rogue Wave (Cromarty Brewing Co.). Samade Šotlaste kummardus USA õllepruulimise traditsioonidele. Humalatest  – loomulikult ameeriklased. Sierra Nevada oligi meil seni ainus Ameerika vaimust kantud õlu. Nüüd on neil kahekesi lõbusam.
4. O’Hara Lean Follain (Carlow Brewing Company).  Vastupidiselt populaarsele arvamusele oskavad iirlased teha ka palju paremaid stoute kui Guinness. Maitses tavalised kahtlusalused – šokolaad, kerge kohvi ja vanilje. Mõnusa päevaitunud vahuga, aga mitte üle vindi raskeks aetud.

Ja aukülalisena täna esmakordselt Möku kraanis

5. Uus Pruut Tantsima (Raba Pruulikoda). Kodumaine suurepärane amber ale, aga täpsemalt otsustage ise.

Enne maitsmiseni jõudmist saavad aga Raba Pruulikoja tüübid juba maksimumpunktid kahes kategoorias. Esiteks kiire müügivalmiduseni jõudmine. Teiseks see, et google’i otsing Uus Pruut Tantsima annab esimeseks vasteks nende õlle ülevaate ja alles teisena pulmad.ee.

Meile jõuab uus pruut loodetavasti kohale täna kella 22 paiku.

Hea töö, mehed 😉