Suvepikendajad

Suur suvi hakkab vaikselt oma lõpu suunas tiksuma ja õllenohikutele pühendatud laoriiul Mökus on tasapisi tühjaks voolanud. Enne aga kui õllenohikud hakkavad kapipõhjast käpikuid otsima, toome lõppakordina letile veel paar üsna suvise olemisega väärtõlut.

Mikkeller’i American Dream on õlu, mis Mikkeli enda sõnul on nii kerge ja suvine, et sobib ka pudelist joomiseks. Ma julgeksin temaga siinkohal vaielda – kui käes pole just lahendamatu anumakriis, siis eelistatagu ikka klaasi. Põhjus, miks selline loosung aga pruulimeistri välja käidi peitub selles, et tegu on vahelduseks lager‘iga. American Dream on nimelt stiililt pilsner. Kuna see on aga Mikkelleri pilsner, siis tuleb pudelile läheneda hoopis teiste ootustega kui mõnele klassikalisele Tšehhi isendile. Tegu on pigem nii lõhnas kui maitses mõnusalt üle vindi keeratud new age pilsneriga, mille skoor ratebeer.com‘i vahendusel 97 sajast võimalikust.

Teiseks suvepikendajaks on Mug, nagu me teda omavahel kutsume. Võite vabalt seda isegi sellise lühendiga nimetada. Hardcore õllenohikud muidugi stiilis järeleandmisi ei tee ja hääldavad välja täisnime – Scheldebrouwerij Mug Dryhop Speciaal. Kogu Mug-nimeline seeria on täis mõnusat õlut, aga dryhop‘i valisime sellepärast, et see humalate lisamise meetod väärib pjedestaalile tõstmist. “Dryhop” viitab nimelt sellele, et osa humalaid kastetakse õllesse peale esialgse keetmise lõppu, saades nii pisut teine tulemus nii maitses kui lõhnas. Proovige ise järgi, kas leiate sealt seest miskit erilist. Ratebeer sellele õllele veel mingit skoori ei anna, kuna arvamusi on keskmiste arvutamiseks veel liiga vähe. Kel huvi, läheb ise ja ütleb seal, mis ta asjast arvab.

Viimaseks, aga sugugi mitte vähem tähtsaks saabujaks on St. Bernardus Witbier. Sest head nisuõlut ei ole kunagi liiga vähe. Ja hea on tema tõesti, muidu poleks see ka Mökusse klappinud. St. Bernardus’e pruulikojaga on raske vaielda, kuna nad selgelt teavad täpselt, mida teevad ja halvasti pole vist mitte ühtegi nende õlut vastu võetud. Ja kuigi nisuõlle õige koht on saada joodud ehk pisut soojemate ilmadega kui praegu, kutsun õllenohikuid üles silmi sulgema ja kujutama ette, et on juuni algus maal vanaema juures. Ratebeer annab skooriks 95 ja kuigi arvustuses kujutud etikett on pisut meie külalise omast erinev, siis numbriline hinnag klapib meie omaga 🙂