Šokolaadiporter

Aasta lõpu algust tähistavad meie jaoks alati kaks tähtsat sünnipäeva – Möku sünnipäev (17/12) ja Jeesus Kristuse oma (guugeldage kui ei tea). Mõlemaid peetakse ka sel aastal õigel päeval ning üheni on jäänud pisut vähem kui kuu ja teiseni pisut rohkem. Lund ei ole vähemasti praegusel hetkel kusagilt paista, jahedaks kisub aga küll.

Seega on moment just sobiv juhatamaks lavale järgmist uut õlut Mökus, seekord üsna talvise iseloomuga ja pärit kodule väga lähedalt – A. Le Coq’i šokolaadiporter.

Eesti kohalike õlletehaste jõuluõlled on alati siinmail oodatud kraam. Ja mitte ainult – ka piiritaguste õllenautlejate käest saavad hooajalised jõulupruulid tihti rohkem kiita kui püsivalt tootmises olevad margid.

A Le Coq’i šokolaadiporter ei ole erand, temas on midagi, mis sunnib oma maitsesse süvenema. Šokolaadi ja ka kerge kohvi maitsega pole eriti tagasi hoitud, aga pole ka väga üle vindi keeratud. Hea balanss, mis sobib kamina või sõpradega kodubaari leti äärde.

Beer Geek vahepala õllenohikutele:

Kuna A Le Coq pole selle info leidmist just üleliia lihtsaks teinud, siis peab järgnev jääma esialgu hüpoteesiks. Usutavasti on tegu Baltic porter‘iga, mis erineb harilikest stout‘idest ja nende alla kuuluvatest porteritest peamiselt seetõttu, et on oma olemuselt mitte pinnakääritusega valmistatud ale vaid põhjakäärituse meetodil valminud lager. Kui keegi juhtumisi teab, millega täpselt tegu, siis antagu märku.

Olgu selle kääritusega nii või naa – A Le Coq’i šokolaadiporter on üks viimase aja mõnusamaid asju, mis nende majast tulnud, ning siinse subjektiivse hinnagu kohaselt ka kodumaistest jõulu hooajaõlledest parim.

Või kuidas teile tundub?