Mikkeller Koppi

Mikkeller, kelle Cream Ale alustas Möku õllenohikute menüü algnelikus, on seekord oma uue õlle tootmise tarvis astunud punti mitte mõne õlletehasega vaid hoopis Koppi nimelise Rootsi kohvitootjaga. Tulemuseks oli jaanuaris Mikkelleri enda Kopenhaageni baaris esitletud “Koppi” ehk kohvi-IPA.

Seega tegu on maakeeli öeldes kohvimaitselise õllega. Tuleb aga tunnistada, et öelda Mikkeller Koppi kohta lihtsalt kohvimaitseline õlu, oleks nagu öelda, et Jimi Hendrix oli üks tüüp, kes oskas kitarri mängida. Tõsi, aga mitte kaugeltki piisav.

Kohvi maiguga õlut on tehtud varemgi, aga mitte heledat õlut vaid alati tumedat ja rasket. Sest kõhutunne ütleks justkui, et kohvi sobib oma tugeva maitse tõttu ainult tumedate ja tummiste õlledega. Mikkeller ja õllenohikud teavad aga paremini ning Koppi on maailma ainus hele kohvimaiguline õlu.

Hardcore õllenohikute eri:

Sildil olevad nimed Tomahawk x Guji tähendavad seda, et Koppi pruulimisel on kasutatud Tomahawk nimelist humalat Ameerikast ja Etioopiast pärit Guji kohviube. Nende nimed on ka sildil erilisse aupaistesse tõstetud, kuna Koppi ‘st on olemas ka teine variant, milles on kasutatud teist sorti kohvi.

Muide, see kohv, mida kasutatud on, ei ole seda tüüpi kraam, mida kohtab sessi ajal ööraamatukogus vaid väga kerge ja tugeva puuviljamaitsega. Seega harjumuspärast tummist kohvimaiku ei maksa otsida ja kahtlane on, kas see kraam sind öösel kauem üleval hoiab.

Ilmselt aeg näitab, kas me võime oma kohvimasina nüüd minema visata või tahab keegi ka tulevikus oma kohvi ilma õlleta juua.