Toeta Jamaika talisportlasi

Täna õhtul saabub Mökusse esimene laar Red Stripe’i. See on esimene Jamaika õlu, mis meile eksinud on ja loodetavasti jääb ta Mökusse pikemaks ajaks.

Miks Red Stripe äge on?

Esimene asi, mis silma jääb on tema äge madal ja jässakas pudel, mille järgi seda igal pool maailmas tuntakse.

Ameeriklased, kes seda õlut Jamaikasse sattudes hea meelega jõid, keeldusid isegi kaheksakümnendate keskpaiku USA’sse imporditud versiooni ostmast kuna see polnud harjumuspärases madalas pudelis. Sellest ajast kui Red Stripe’i tootjale tollaste halbade müüginumbrite põhjus paari aasta pärast koitma hakkas, on see õlu igal pool maailmas algupärastesse pudelitesse villitud.

Muide, esimene megalaadung uutes pudelites, mis vist 1989 USA mandrile jõudis, konfiskeeriti Miami rannavalve poolt, kuna lisaks õllele oli merekonteinerites kõigi üllatuseks ka usukumatu kogus kanepit – aga see on juba eraldi pikem lugu 🙂

Teiseks, Red Stripe on mõnus lager, mis peaks eriti sujuvalt kõnetama nende seedekulglat, kellele Heineken hästi istub. Reggae muusikast rääkimata.

Viimane põhjus, miks peaks aga Red Stripe’i proovima on see, et nad on aegade algusest olnud Jamaika bobikelgutiimi ametlik toetaja. Võta seda nii, et iga Red Stripe, mille sa ära jood aitab kaasa sellele, et Kariibide parim talispordipunt saaks 2014 aasta Sotshi olümpial rokkida. (Kahele eelmisele ei õnnestunud neil kvalifitseeruda, aga tippsport juba on kord selline.)