Taktikaline aatompingviin

Visioon ja järjekindus on väga plahvatusohtlik segu. Vasco da Gama sõitis merd mööda Indiasse, Martin Luther reformeeris kiriku ja Alexander suur vallutas alasid Makedooniast Indiani.

James Watt and Martin Dickie ei kuulu sellesse loetellu võibolla mitte igaühe arvates, aga meie meelest küll. Nad on loonud maailma kangeima õlle. Nad on teinud seda kolm korda.

James Watt ja Martin Dickie on Shotimaal Aberdeenshire’is asuva BrewDog Brewery asutajad ja omanikud. Nad asutasid BrewDog’i neli aastat tagasi ja alatest sellest hetkest voolab nende väravast välja kõige veidramaid õllesorte, mida maailm näinud. Väravast sisse voolavad kõrged auhinnad õllede ülemaailmsetelt mõõduvõtmistelt.

Novembris 2009 sai valmis BrewDog’i esimene maailma kangeim õlu alkoholisisaldusega 32%, mis kandis nime “Tactical Nuclear Penguin”. Üsna pea selle järel uuendasid nad omaenda rekordit esimese õllega, mille alkoholisisaldus ulatus kõrgemale kohalike viskide omast. Nimeks “Sink the Bismarc” ja alkoholisisalduseks 41%.

Avalikkuse pahameele peale, et BrewDog tahab kohalikud õllejoojad oma produktiga suisa ära tappa, vastas James Watt, et Sink the Bismarci kangust tuleb respekteerida ning jooki nautida just kangele alkoholile kohastes kogustes. Sestap on ka nii BrewDog’i Sink the Bismarc kui ka Tactical Nuclear Penguin taassuletava korgiga.

Kui üks Saksa pruulikoda selle aasta alguses 43% õlle valmis meisterdas, vastasid James Watt ja Martin Dickie õllesordiga “The End of History”, mis lõi oma 51% alkoholisisaldusega kangusrekordi ning on oma 700 inglise naela suuruse hinnaga ka teadaolevalt maailma kalleim õlu.

[vodpod id=Video.4074547&w=425&h=350&fv=]

Olgu selle kõigega kuidas on, aga maailm oleks BrewDog Brewery’ta vaesem. Meil on hää meel, et nad olemas on. Suur naeratus näol kirjutan ma aga kogu seda juttu seepärast, et paar proovipudelit Sink the Bismarc’i ja Tactical Nuclear Penguin’i vurab parasjagu Tartu poole – ja me ei plaani neid ainult endale hoida 🙂