Uus Õu 2016

Juba kolm hooaega on Genialistide klubi ja Uue teatri vahelisel alal tegutsenud kogukonnahoov Uus Õu. Hoolimata sellest, kus asub Möku, oleme meie leidnud ennast ikka aega veetmast ja programmi nautimast tihti just Lai 32 hoovist. Igal aastal on Uue Õue korraldamisega seotud palju vabatahtlikke inimesi ja meil jääb ainult üle tunnustada ja imetleda nende senist tööd.

Möku kolimisega Uue Õue kõrvale on ka meil võimalus anda oma panus. Plaanime sellel aastal veelgi rohkem nõu ja jõuga aidata. Ja nii nagu Möku on oma 6 tegutsemisaastaga muutunud, on ka iga aasta Uues Õues olnud justkui uus algus.

Meile on alati meeldinud, et siia on leidnud tee väga erinevad inimesed. Lastehommikud on suurepärane aeg veeta lastega pühapäeva hommikuid, elava muusika või DJ-õhtud on meelitanud aga erinevas vanuses täiskasvanuid. Samas hubane keskkond ei vajagi tihti midagi muud, kui lihtsalt sõpru ja suviselt mõnusat ilma.

Kõike seda, mis eelmistel aastatel toredat olnud, teate te ilmselt juba niigi. Mida uut aga sellel aastal?FullSizeRender.jpg

Saladuskatet kergitades võime öelda, et Uus Õu saab olema välimuselt uuem, aga mitte suurem. Kogukonnahoov tõmbab ennast kompaktsemalt kokku, luues võimaluse igasse ruutmeetrisse rohkem energiat panna. “Plaanis on luua uusi mugavaid istekohti, ehitada puitpõrand, parandada valgustust, liigutada lava selliselt, et müra meie naabreid veelgi vähem häiriks ning istutada lilli, palju lilli,” võtab teema kokku hetkel arvutis ideid joonistav Kaarel Jõudvald.

Selleks, et aimu saada uue aasta programmist, palusin kommentaari sellesuviselt projektijuhilt Liisa Lahtmetsalt , kes tegeleb igapäevaselt ajalehes Müürileht turunduse ja müügiga, vastutab Kali Briis Bandi telgitaguste eest ning juhib Raadio 2s saadet Balti Jaam.

Liisa ütleb uue aasta kohta: “Eelnevate suvehooaegade jooksul välja kujunenud põhikontsept jääb alles, küll aga soovin tuua Uue Õue lavale rohkem live-artiste nii siit kui piiri tagant. Žanrilisi piire sealjuures väga panna ei tahaks, küll aga rõhuda kvaliteedile ning ka uute artistide avastamisele.”


Uus Õu on 4 aastat tagasi Tartu Uue Teatri, Genialistide Klubi ja Linnafestivali UIT koostöös sündinud suvine sõltumatu kogukonna- ja kultuuriõu Lai 37/Magasini 5 hoovis.

11951814_10153301999283005_6767769140588285366_n