Tartu ägedaim baar … Tallinnas

Öeldakse, et ükskõik kus sa elad või mis asja ajad, on enamikul täiskasvanud eestlastel oma “Tartu periood”.

Paljudel meist on see seotud ülikooliga ja tagasi vaadates kuidagi eriti südantsoojendav. Teate küll – ühikad, Vanemuise auditoorium, Kaarsild, Karlova, võibolla isegi põgus flirt mõne üliõpilaskorporatsiooniga.

Aga mõned hullud on Tartus koguni sündinud või võtnud julguse kokku ja seal pikemalt elanud.

Olgu nii või teisiti, kui sinu “Tartu periood” jääb viimase 12 aasta sisse, siis suure tõenäosusega ei vaja Möku suuremat tuvustamist. Me oleme viimased 12 aastat olnud ignoreerimatu osa Tartu õlle-, kõrtsi- ja hilisõhtuste seikluste skeenest.

Alates sellest suvest aga plaanime me vähemalt sama tähelepanuväärne olla ka Tallinnas, Telliskivis.

Kuigi vaikselt ja salaja on Telliskivi Möku uksed lahti olnud juba pea kaks kuud, siis nüüd, kui elu meie ümber hakkab suveks avanema, saab ka meie “Tartu saatkond”  hakata vaikselt tuure üles võtma.

Mis on mõned asjad, mida Tellisikivi Mökust otsida? Mõned neist on päris uued, mõned aga pikema ajalooga, Ladina-Eestist imporditud traditsioonid 🙂

 • Genialistide Klubi lava. Me toome Mökuga väikese lava vormis kaasa tüki oma suurt Tartu sõpra – Genialistide Klubi. Sellel laval võtavad aeg-ajalt kohad sisse ägedad artistid nii Tallinnast kui Tartust, nii Kiviõlist kui ka Muhumaalt. Sest proviisori poolt hoolikalt välja mõõdetud doosides kultuuri tarbimine kuulub Möku juurde, mistahes linnas.
 • Külalisbaarmanid. Mökus on külalisbaarmaniks käinud tänaseks kokku juba mitukümmend inimest. Sest baarman on äge töö. Võib-olla üleüldse kõige ägedam. Valad pintide kaupa Tartu Pilsnerit välja, annad üle leti suhtenõu ja jagad oma ekspertarvamust, milliseid krüptocoine parasjagu tasuks kokku osta. Lihtne!

  Kui sul on aga kogemata mingi muu põhitöö juba valmis vaadatud ja sa ei taha sellest loobuda, siis Möku diil oma headele sõpradele on juba aastaid olnud – tule pop-up baarmaniks.

  Üheks õhtuks.
  Sinu Möku.
  Sinu reeglid.
  Vabariigis kehtivate seaduste piires, muidugi 😀
 • Sparta. Sest nii lihtsalt on ja mõned asjad pole määratud muutuma. Sügisel sajab vihma, suvel paistab päike ja Mökus saab Spartat.

  Kui sa aga kohe üldse ei tea, mis see on, siis otsi google’st näiteks “sparta möku”.

—–
Natuke naljakas mõelda, et me oleme kaksteist aastat igasuguseid shotte  ja kokteile kokku seganud. Mõned on saanud superhead, mõned … noh … huvitavad ja õpetlikud.

Aga meile tundub, et oma ajaloo parima mõtlesime välja alles selleks suveks. Tartu vaim ja Telliskivi vibe. Võrdsetes osades. Ilma tooniku ja jääta. Straight up.

Tule hüppa läbi.
Telliskivi 57