Opossumi Fond

Peale esimesi kiiremaid õhtuid Magasini tänaval tekkis meil väike ja ümmargune probleem – ebapraktilisi vaskmünte on meil rohkem kogunenud kui vaja. Käitusime selle ebahariliku probleemiga kohaselt – valisime kõige kõrvalisema nurga ning hakkasime pappkasti ülevoolavaid sente valama. Me ei teadnud, milleks me seda kogume, aga väike reservfond kõlas hästi. Ajaks, kui seda oli juba kogunenud poole sangpommi jagu, mõtles maailma suurim elevandisõber Marite, et seda võiks kasutada Tallinna Loomaaias ühe karvalise või sulelise vaderiks ehk ristiemaks/ristiisaks (praegusel juhul ristibaariks) saamiseks. Noogutasime kõik sünkroonis seega Opossumi Fond oli sündinud.

Eile viisime ühe sangpommi jagu sendid panka. Enne lugemist üritasime arvata, palju me aastaga koguda jõudsime – skaala oli 60nest 200ni st. meil polnud õrna aimugi. Peale poole Peninuki siidrikasti täie müntide masinasse valamist ilmus ekraanile ette 90.33€.

Järgmine etapp oli looma väljavalimine. Aafrika elevandi jaoks oleksime pidanud kannatlikult fondi pidama 72 aastat ning opossumeid kahjuks Tallinna Loomaaias pole. Mõtlesime sügavalt, et mis loom iseloomustaks kõige paremini Mökut ja meie sõpru. Ja siis see tabas meid … surikaadid! Iseloomulik püstiasend, rändavad ringi suurte gruppidena ning on kõige nunnumad loomad maailmas. Loomulikult surikaadid!

Meerkat-family
Reedeõhtune vaade letitagant

Vormistasime täna lepingu ning loodetavasti on tänane õhtusöök juba meie poolt. Ülejäänud 1/3 summast saadame me Tartu Koduta Loomade Varjupaiga poole, sest armastame neid ka.

Hetkel tühjana seisev Opossumi Fond jääb ootama järgmist pankaviimist. Loodetavasti suudame tuleval aastal duubeldada müntide hulka.

Cheers!