Möku esimene aasta

Hääd sõbrad!

Sel reedel saab Möku esimene aastaring täis. Meie jaoks on see üsna suur asi – aasta on ikkagi hirmutavalt pikk aeg. Vaatasime siis natuke tagasi. Et kust tuldud ja mismoodi.

Esiteks on meil hää meel selle üle, et Mökus on ette tulnud sellisel hulgal veidraid ja naljakaid juhtumisi, et nendega võiks riiulitäie entsoklüpeediaid täita. Osad sellised, mis teevad ka meenutades tuju rõõmsaks, osad sellised, mida hästi meenutadagi ei julge. Olgu, mis on, aga igav pole igatahes olnud.

Teiseks on meil hää meel oma sõprade üle. Nii nende üle, kes meil õhtuti külas käivad, kui ka nende sõprade üle, kes Möku tegemistele veebis kaasa elavad. Neid viimaseid on juba peaaegu poole Elva linna jagu.

Kui Mökut ei oleks, ei oleks me ilmselt mitte kunagi saanud tundma selgeltnägija Tarmot Annelinnast, punkar Indrekut Raplast ja tema koera, muusikatudeng Maarjat Hiiumaalt ega tervet hulka teisi mõnusaid inimesi.

*****

Oma sünnipäeva tähistame me sel reedel. Kutsume kõik sõbrad kokku kuni Möku on punnis täis ja teeme siis paari sellist asja, mida Mökus pole seni nähtud.

Esmalt kõpitseme Möku sünnipäevale kohaselt pidulikuks – aastapäevade ja muude riiklikult tähtsate pühade puhul ikkagi laudlinad ja kõik muu sinna juurde kuuluv.

Pakume sünnipäevale kohaselt ilmselt ka paar ampsu süüa. Selles osas on parem stardipositsioon neil, kes varem kohale jõuavad.

Õhtu edenedes on meil aga ka üks suurem üllatus.

Paljude nooblite kaubamärkidega (loe : Britney Spears, David Beckham jmt.) juhtub varem või hiljem see, et maailma paisatakse oma parfüümi ja pesukollektsioon. Ka Möku jaoks on see aeg käes.

Parfümeeria ei ole päris meie ala ja seega asendasime selle endale teemakohasema elemendiga. Selleks on reedel ilmavalgust nägev Möku eneseabiraamat nimega “The Ultimate Guide to Life and Beyond”. See on universaalselt inglisekeelne, võtab omamoodi kokku meie esimese aasta ja jagab teile õpetusi järgnevateks.

Pesu on erinevalt parfümeeriast vabalt meie ala – mis täpselt, näete reedel. Vihjeks võin aga öelda, et kusagil Eestimaa nurgas on õmblejatel praegu käed tööd täis. Kas see glamuurne produkt sobib kandmiseks riigipühadel või on pigem määratud klaasi taga seisma, selgub esimese Mökus aset leidva maailma väikseima runway show käigus.

Mõlemad nimetet esemed köidetakse kokku ja neist moodustub umbes 80 eriti glamuurset Möku pakki. Kuna meil on plaan sünnipäeval ka midagi head teha, siis saab igal sellisel pakil olema mõistlik hind ja kogu müügist saadud raha anname Möku poolt häätegevaks otstarbeks ära.

Aitäh teile, sõbrad. Reedel näeme.

Möku

P.S. Kummardame maani päises oleva pildi autori ees 🙂

 

About the author

Comments

  1. Möku on Tartu kohutavaim koht. Mingil väikesel pinnal kuskil keldris – vaevu mahub sisse. Ja siis kogu melu käib väljas. Ümberkaudsete elanike peale ka mõtlete? Suvel on ikka üsna raske magada isegi kui elad 500 meetrit eemal viimasel korrusel. Loodetavasti tehakse teile varsti trahvi.

    1. Kuidas saab kesklinna elanik loota mingile vaikusele? Kui tahad vaikust, peaksid ju kolima kuhugi tammelinna või tähtverre.
      Täpselt samamoodi ühes teises Euroopa linnas, päeval sõime väljas kohvikus, kus oli loomulikult teisigi ja siis tuli sinna mingi vanamees kisama, et ei tohiks kohvikut pidada siin, et häirite teisi jne. Kohvik oli kesklinnas, loomulikult on seal suurem melu. Kus siis üldse saavad inimesed käia? Mees elas ikka väga vales kohas, kui tahtis rahu ja vaikust.

  2. muidugi on kahju, et möku on nii väikesel pinnal, aga ometi on see mõnusa õhkkonnaga ja seal lihtsalt kohtab niiii palju tuttavaid. ma arvan, et möku miinused on tema voorused. ning inimene peaks harjuma kõigega, ka melutsevate inimestega kesklinnas. usu, ma tean.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: